De kinderuniversiteit over klimaatverandering en duurzame energie wordt gedurende drie jaar lang georganiseerd door een consortium van zeven universiteiten in Europa, waaronder in Nederland de Universiteit Twente, met financiële steun van de Europese Unie. SAUCE staat voor Schools at University for Climate and Energy. In april 4-8 2011 wordt het programma voor de derde keer aangeboden. Het programma geeft op speelse wijze inzicht in natuurwetenschappelijke, technische en maatschappelijke aspecten van klimaatbescherming, energiebesparing, de productie en het gebruik van duurzame energie (zon, wind, water, biomassa).
De kinderuniversiteit wil vooral een bijdrage leveren aan de kennis van en het inzicht in klimaatvriendelijk denken en doen bij kinderen. De hoorcolleges, de workshops en de excursies zijn zo opgezet dat denken, doen en ervaren worden gestimuleerd.
Dit jaar is een zwaartepunt van het programma kleding en energie. De kinderen zullen kennis maken met de kringloop van kleding en het energiegebruik. Dus het energiegebruik van de productie, het kopen, het wassen, en de herverwerking van oude kleding.
Meer informatie vindt U op de website: http://www.schools-at-university.eu/twente/index.html